Foto: Annemarie Vink – Midsummer in Plüschow
Foto’s: Doortje de Vries – Druksels
Van eind april tot begin september vormt de Grote Kerk in Epe opnieuw het decor voor drie bijzondere kunstexposities. Bezoekers zijn van harte uitgenodigd om in deze monumentale gebouw in het centrum van Epe te genieten van schilderkunst, grafiek en werk uit de gemeentelijke kunstcollectie.
28 april t/m 1 juni – Expositie Annemarie Vink – Wanderlust
In deze expositie toont Annemarie Vink schilderijen op doek, karton, papier en een enkele ets. Haar werk ontstaat op plekken waar zij tijdelijk verblijft — onderweg, in onbekende ateliers — gebruikmakend van lokaal materiaal en inspiratie.
Het landschap, oude gebouwen, kringloopvondsten, bloemen en alledaagse objecten vormen een bron van beeld en gevoel. In Wanderlust is werk te zien uit diverse ateliers waar tijd en plaats samensmelten tot poëtische beelden.
3 juni t/m 13 juli – Expositie Gemeentelijke kunstcollectie
In deze expositie is een door de organisatie gemaakte selectie te zien uit de kunstcollectie van de gemeente Epe. Veel van de getoonde werken zijn verbonden met de regio, hetzij door de maker, het onderwerp of beide. De tentoonstelling biedt een verrassend inkijkje in het kunstbezit van de gemeente Epe en toont de rijkdom en diversiteit van werken met een lokaal karakter.
15 juli t/m 1 september – Expositie Doortje de Vries – LICHT
Beeldend kunstenaar Doortje de Vries presenteert werk uit haar langlopende “lichtproject,” waarin zij emotie in licht vangt via sjabloon- en vinyldruk. Haar autonome grafiek is een ode aan de indruk van licht in drukvorm.
Daarnaast maakt De Vries kunstenaarsboeken en bibliofiele uitgaven met teksten van onder anderen Lucebert, Marjoleine de Vos, Rutger Kopland en Gerard Reve.
Een tentoonstelling vol typografie, poëzie en gelaagde beelden waarin het licht centraal staat.
Locatie: Grote Kerk Epe, Hoofdstraat 75, 8162 AK Epe
Toegang: gratis
Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 13.30 – 16.00 uur*, ingang Hoofdstraatzijde
*Het kan gebeuren dat de kerk onverwacht gesloten is bijvoorbeeld voor een uitvaart. Om zeker te weten of de kerk tijdens openingsuren geopend is kunt u bellen 0613945290.